Prana směs himalájských bylin podle ajurvédského receptu na přípravu čaje na posílení energie, celkové vitality organismu a imunitního systému.
- Withánie opojná posiluje životní energii a celkovou vitalitu organismu
- Pupečník asijský podporuje mozkové funkce, pozornost, myšlení a duševní zdraví
- Bazalka svatá přéznivě působí na zdraví dýchacích cest a srdeční činnost
- Oman pravý má uklidňující vliv na krční oblast a dýchací cesty
- Zázvor lékařský přispívá k přirozené obranyschopnosti a posiluje imunitní systém
- Pepř černý posiluje odolnost nervového systému
Byliny pocházejí z čistého prostředí Himalájí.
Doporučené dávkování
2 – 3 šálky za den
Příprava
Jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechejte pro aktivní zdravotní účinek 3–5 minut povařit anebo při preventivním užívaní zalejte 250 ml vroucí vody a nechejte 10 minut vylouhovat.
Himalájské byliny se tradičně nechávají aspoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek na optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje trávení. Jednotlivé časti bylin (květy, plody, semena, stonky, listy, kůra, oddenky a kořeny) jsou cíleně rozemleté na jemné části, aby mohlo dojít k jejich homogennímu promíchání, které zaručuje nejkvalitnější účinnost ajurvédských směsí. Pokud čaje používáme jen jako preventivní, podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny jen vylouhovat.
Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé nejlépe ráno před snídaní, během dne jednu hodinu před jídlem a večer před spaním během trvání obnovy vytoužených funkcí organismu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.
Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ajurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.