Homeopatické minerální soli jsou připravené z těch stejných minerálních sloučenin, z kterých se připravují buněčné (tkáňové, Schüsslerovy soli), ale jsou připravené jako homeopatický lék v potenci D6. Na rozdíl od buněčných solí připravovaných triturací podle Dr. Schüsslera jsou homeopatické minerální soli v podstatě homeopatické přípravky a obsah účinné látky nanášené na povrch sacharozových kuliček se blíží nule (2-3 kapky medikační tinktury v potenci D6/10 g sacharozových granulí).

Cílem buněčných solí je doplnění minerálních živin v minimální dávce a rezonanční formě do vnitřního prostoru buňky. Buněčné soli jsou připravené vždy ve formě tablet, prášku nebo kapek, nikdy ne jako sacharózové nebo laktozové kuličky.Obsah látky v dávce je důležitý, pohybuje se řádově v počtu 1015 molekul účinné látky v jedné tabletě.

Homeopatické minerální soli (homeopatika ) a buněčné (tkáňové, Schüsslerovy) soli jsou rozdílné přípravky obsahem, lékovou formou i účinkem a nejsou  zaměnitelné. Homeopatické minerální soli jsme zařadili do naší nabídky na základě potřeb našich klientů.

Zobrazuji všech 18 výsledků