„Homeopatie  léčí větší procento případů než kterákoliv jiná léčebná metoda a navíc  je bez pochyb bezpečnější, ekonomičtější a nejkomplexnější medicínská věda.“
Mahátma Gándhí
Homeopatie je celostní a doplňková léčba používaná více jak 200 roků. Homeopatika jsou informační léky minerálního, rostlinného nebo živočišného původu, které stimulují přirozené léčivé schopnosti a podporují vitalitu organizmu.  Při výběru nejvhodnějšího  homeopatického léku se vždy zvažují bio-psycho-sociální souvislosti pacienta. Etymologie slova „homeopatie“ se odvozuje od dvou  řeckých  slov: homeo (podobný) a pathos (trpící), čímž poukazuje na princip homeopatie: nejvhodnější je takový lék, který v nezředěném stavu vyvolává obraz nejpodobnější stavu, který je potřebné léčit.  Za otce homeopatie je považovaný německý lékař 19. století Samuel Hahnemann, který popsal výrobní postup homeopatik – ředění a dynamizaci. Tímto postupem připravené léky, homeopatika, obsahují minimální až žádné množství látky, jsou ale nositeli informace substancie, ze které byly  připravené.
Homeopatické přípravky, které u nás koupíte  jsou  individuálně připravené v naší lékárně podle homeopatického lékopisu a jsou vyrobené z tinktur od ověřeného  výrobce Helios Homeopathy Ltd z Veľkej Británie. Vedeme elaborační knihu, ve které evidujeme přípravu každého jednoho homeopatického léku.
Kromě  jednosložkových homeopatických léků připravujeme v naší lékárně i homeopatické léky s komplexem více homeopatik, které jsou vhodné pro akutní řešení těžkostí, jakými jsou  například migrenózní bolesti hlavy, trávící  těžkosti a nevolnost, suchý a záchvatovitý kašel, chřipka, urologické těžkosti a kolikové bolesti u dětí. Na lokální léčbu kožních problémů vyrábíme magistraliter homeopatické masti. 
Použití, dávkováni i potence homeopatického léku je velmi individuální a proto je výběr konkrétního léku, určení jeho potence a dávkováni nutné prokonzultovat s homeopatem nebo homeopatkou.

Zobrazen 1. – 21. z 520 výsledků